Bestyrelsen

Foreningen ledes af en bestyrelse på 17 personer, hvoraf 11 vælges på generalforsamlingen og de sidste seks udpeges af de fem kommuner og Region Sjælland. Du kan læse mere om dette i vores vedtægter.

De 11 bestyrelsesmedlemmer, der er valgt på generalforsamlingen afspejler vores geografiske dækningsområde.

Forretningsudvalg

Flemming E. Larsen
Foreninger
Flemming Engtoft Larsen

flemmingengtoft@gmail.com

51 31 64 56

Kalundborg

Alice Faber
Borgere
Alice Faber

alicegfaber@gmail.com

28 74 16 36

Holbæk

Jes Jessen
Erhverv
Jes Jessen

jes@sales-lab.dk

52 50 83 75

Kalundborg

Den øvrige bestyrelse

Rikke Falck
Erhverv
Rikke Falck

egholmmuseum@gmail.com

40 14 25 63

Egholm

Max Møller Hansen
Offentlig
Max Møller Hansen

mmh@tecvent.dk

40 30 44 56

Kalundborg

Martin Stokholm
Offentlig
Martin Stokholm

mast@lejre.dk

20 26 12 00

Hvalsø

Kristian Egebæk Mortensen
Offentlig
Kristian Egebæk Mortensen

kegm@lejre.dk

29 60 00 79

Sorø

Lars Qvist
Offentlig
Lars Qvist

larsq@holb.dk

72 36 83 41

Svinninge

Lis Ingemann
Offentlig
Lis Ingemann

lisin@odsherred.dk

23 98 63 84

Rørvig

Sif Orbesen
Erhverv
Sif Orbesen

sorbesen@orbesenteknik.com

40 59 17 17

Rørvig

Mogens Anholm
Erhverv
Mogens Anholm

mogens.anholm@mail.tele.dk

40 81 95 71

Kalundborg

Carsten Ørting Andersen
Borgere
Carsten Ørting Andersen

carsten@groenomsorg.dk

52 90 05 84

Sorø

Jacob Antvorskov
Borgere
Jacob Antvorskov

jacob@mangfoldighedskontoret.dk

20 93 82 32

Vallekilde

Jesper Reumert
Foreninger
Jesper Reumert

jesperreumert@gmail.com

30 56 68 51

Kirke Såby

Flemming Damgaard Larsen
Offentlig
Flemming Damgaard Larsen

flars@regionsjaelland.dk

20 11 34 25

Kirke Hyllinge

Ingse Rasmussen
Borgere
Ingse Rasmussen

ingse.rasmussen@kalundborg.dk

26 84 87 26

Ruds Vedby

Tupaarnaq Lennert
Erhverv
Tupaarnaq Lennert

tupaarnaq@lennert.dk

59 29 89 14

Jyderup

Bestyrelsessuppleanter

Hanne Brandt
1. suppleant
Hanne Brandt

hbr@mail123.dk

53 69 70 05

Reerslev

Jens H. Christensen
2. suppleant
Jens Christensen

Jhc.skamstrup@gmail.com

21 78 45 52

Skamstrup