Bestyrelsen

Foreningen ledes af en bestyrelse på 17 personer, hvoraf 11 vælges på generalforsamlingen og de sidste seks udpeges af de fem kommuner og Region Sjælland. Du kan læse mere om dette i vores vedtægter.

De 11 bestyrelsesmedlemmer, der er valgt på generalforsamlingen afspejler vores geografiske dækningsområde.

Forretningsudvalg

Foreninger
Flemming Engtoft Larsen

flemmingengtoft@gmail.com

51 31 64 56

Kalundborg

Borgere
Alice Faber

alicegfaber@gmail.com

28 74 16 36

Holbæk

Erhverv
Jes Jessen

jes@sales-lab.dk

52 50 83 75

Kalundborg

Den øvrige bestyrelse

Erhverv
Dorte Kiilerich

dorte@livingconcepts.dk

40 54 48 08

Kirke Hyllinge

Offentlig
Max Møller Hansen

mmh@tecvent.dk

40 30 44 56

Kalundborg

Offentlig
Grethe Saabye

gsaa@lejre.dk

40 89 44 76

Kirke Såby

Offentlig
Kristian Egebæk Mortensen

kegm@lejre.dk

29 60 00 79

Sorø

Offentlig
Lars Qvist

larsq@holb.dk

72 36 83 41

Svinninge

Offentlig
Lis Ingemann

lisin@odsherred.dk

23 98 63 84

Rørvig

Borger
Sif Orbesen

sorbesen@orbesenteknik.com

40 59 17 17

Rørvig

Erhverv
Mogens Anholm

mogens.anholm@mail.tele.dk

40 81 95 71

Kalundborg

Borgere
Niels Aalbæk Jensen

naaj@soroe.dk

40 95 03 05

Sorø

Erhverv
Birgitte Sally

birgitte@sallykommunikation.dk

26 14 20 29

Nykøbing Sj.

Foreninger
Jesper Reumert

jesperreumert@gmail.com

30 56 68 51

Kirke Såby

Offentlig
Flemming Damgaard Larsen

flars@regionsjaelland.dk

20 11 34 25

Kirke Hyllinge

Borgere
Ingse Rasmussen

ingse.rasmussen@kalundborg.dk

26 84 87 26

Ruds Vedby

Erhverv
Tupaarnaq Lennert

tl@k-p-s.dk

59 29 89 14

Svebølle

Bestyrelsessuppleanter

Suppleant
Jens Christensen

Jhc.skamstrup@gmail.com

21 78 45 52

Skamstrup

Suppleant
Carsten Ørting Andersen

carsten@groenomsorg.dk

52 90 05 84

Sorø

LAG Midt-NordvestSjælland

LAG Midt-Nordvestsjælland er en forening, som gennem lokalt forankrede projekter vil bidrage til udviklingen af landdistrikterne i Lejre, Holbæk, Sorø, Odsherred og Kalundborg kommuner. Det gør vi ved at samarbejde bredt med områdets ildsjæle, borgere, erhvervsliv og iværksættere.

Vi er en åben forening, som alle over 15 år bosiddende i en af de fem kommuner kan blive medlem af. Du kan gratis blive medlem af LAG ved at kontakte en af vores koordinatorer.

Du kan også lære os bedre at kende ved at læse vores udviklingsstrategi.